Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Vitellius - Özgürlüğün Restorasyonu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,083
Beğeni
12,318
Gallia Lugdunensis'te [Fransa] büyük bir isyanın patlak vermesi ve Praetorian Muhafızlar arasında komplo kurmasının ardından imparator Nero, Roma'dan kaçtı ve 9 Haziran MS 68'de intihar etti. İmparator Nero'nun ölümü, Roma İmparatorluğu'nun çalkantılı sözde Dört İmparator Yılı'nı [MS 69] başlatmıştır.

İmparatorluk, Vespasianus'un iktidara gelmesinden ve Flavius hanedanı döneminde istikrarın yeniden sağlanmasından önce, iç savaşla ve birbirini takip eden üç imparatorun [ Galba, Otho ve Vitellius ] geçici hükümdarlıkları nedeniyle parçalanmıştı. 1 Ocak MS 69'da Ren lejyonları Galba'ya olan yeminlerini yenilemeyi reddettiler ve bunun yerine aşağı Germania valisi Vitellius'u imparatorları ilan etmeyi seçmişlerdir.

İmparator Vitellius'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Vitellius. Soldan sağa A VITELLIVS GERMAN IMP TR P - Aulus Vitellius Germanicus Imperator Tribunicia Potestas | Aulus Vitellius Germanicus, İmparator, Tribün Gücü lejantı. Sikke arka yüzde özgürlüğün kişileştirilmiş hali tanrıça Libertas tasviri. Soldan sağa LIBERTAS RESTITVTA - Libertas Restituta | Özgürlük restore edildi [Özgürlük geri getirildi- Özgürlüğün Restorasyonu] lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Vitellius.jpg