Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Sabinus Julianus Mutlu Zamanlar

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Marcus Aurelius Sabinus Julianus
IMP C M AVR IVLIANVS P F AVG - Julian of Pannonia

Romalı tarihçilerin Historia Augusta'da tanımladığı Otuz Tiran'ın en ciddilerinden biri olan Pannonialı Marcus Aurelius Julianus'un 284 yılında Carinus'a karşı isyanı, imparatorun Britanya'dan yürümesine ve ordusunu Verona yakınlarındaki isyancılara karşı yönetmesine neden olmuştur. Carinus, yakınındaki gaspçı Julian'ı 285'in başlarında hızlıca mağlup etmiştir. Julian'ın bilinen az sayıdaki antik sikkeleri kontrolü altındaki tek darphane şehri olan Siscia'da darb edilmiştir.

Sikke ön yüzde Sabinus Julianus büstü. Soldan sağa IMP C M AVR IVLIANVS P F AVG - Imperator Caesar Marcus Aurelius Iulianus Pius Felix Augustus: Başkomutan [İmparator] Sezar Marcus Aurelius Julianus, Dindar Ve Şanslı İmparator [Augustus] lejantı. Sikke arka yüzde MÖ 2. yüzyılın ortalarında ilk kez kendisine bir tapınak inşa edilen Roma'nın iyi şans tanrıçası Felicitas. Soldan sağa FELICITAS TEMPORVM - Felicitas Temporum: Mutlu Zamanlar lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_SJ.jpg