Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Saloninus Gençliğin Prensine

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,161
Beğeni
12,327
Gallienus'un küçük oğlu Saloninus, Historia Augusta'ya göre [19.1], soylu bir şekilde doğdu, asil bir şekilde yetiştirildi ve sonra kendi hesabına değil, babasının adına öldürüldü. Ağabeyi Valerian II'nin ölümünün ardından 258 yılında babası Gallienus tarafından Sezar rütbesine yükseltilmiştir. Ordusu tarafından ihanete uğrayan Saloninus, sadece on sekiz yaşında Postumus tarafından öldürülmüştür. Saloninus'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde Saloninus büstü. Soldan sağa LIC COR SAL VALERIANVS N CAES - Licinius Cornelius Saloninus Valerianus Nobilissimus Caesar: Licinius Cornelius Saloninus Valerianus, En Asil Sezar lejantı. Sikke arka yüzde askeri kıyafetli Saloninus. Soldan sağa PRINCIPI IVVENTVTIS - Principi Juventutis: Gençliğin Prensine lejantı ve SC - Senatus Consultum: Senato Kararnamesi lejantı. Principi Juventutis genç mirasçıya verilen onursal ünvandır.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_SL.jpg