The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Seleukos Krallığı Antiochus II Theos Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Seleukos Kralı Antiochus II TheosAntiochus II Theos [Ἀντίοχος Θεός]. MÖ 261'den 246'ya kadar hüküm süren Helenistik Seleukos İmparatorluğu'nun bir Yunan kralıdır. MÖ 262-61 kışında babası Kral I. Antiochus Soter'in yerine geçmiştir. MÖ 300'den MÖ 294'e ve MÖ 281'den MÖ 261'e kadar Seleukos İmparatorluğu'nun Kraliçesi Prenses Stratonice'nin [Στρατoνίκη ] küçük oğludur. Antiochus II, yaşamı boyunca genişleyen Seleukos krallığını sağlam tutmayı büyük ölçüde başaran güçlü bir kişiliktir.


Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Seleukos Kralı Antiochus II Theos'a [Ἀντίοχος Θεός] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.