Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Senato Ve Roma Halkından En İyi Prense

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
MS 138'de beklenmedik bir şekilde imparatorluğa yükseltilmeden önce Antoninus Pius, imparator Hadrianus'un emrinde kamu dairelerinde iyi bir üne sahip olarak hizmet etmiştir. 120 yılında konsül olarak görev yaptıktan sonra Antoninus, imparator Hadrianus tarafından İtalya'daki adli idareye yardımcı olmak üzere görevlendirildi. Asya eyaletini yönetti ve ardından İmparator'un danışmanı oldu. Antoninus'un imparator Hadrianus ile iyi ilişkileri olmasına rağmen, halef için ilk tercihi o değildi ve ancak Hadrian'ın halefi için ilk tercihi olan Aelius Verus'un ölümü üzerine evlat edinildi ve imparatorluk tahtına terfi etmiştir. Üvey babası Hadrian öldüğünde imparator olarak göreve başladıktan sonra Antoninus Hadrianus'u tanrılaştırdı. Karısına Senato tarafından Augusta üunvanı verilmiştir. Antoninus, isteksiz bir Senato'yu imparator Hadrianus'a geleneksel ilahi onurları sunmaya ikna etmiştir. Bunun için ve bu tür diğer görevlere uygun eylemleri için Senato tarafından kendisine Dindar anlamına gelen Pius soyadı verilmiştir. İmparator Antoninus Pius'a ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Antoninus Pius büstü. Soldan sağa ANTONINVS AVG PIVS PP TR P COS IIII - Antoninus Augustus Pius, Pater Patriae, Tribunicia Potestate, Consul Quartus: Antoninus Pius, imparator [Augustus], ulusun babası, tribün yetkisinin sahibi, dördüncü kez konsül lejanıtı. Sikke arka yüzde defne çelengi içinde SPQR OPTIMO PRINCIPI S C - Senatus Populusque Romanus Optimo Principi Senatus Consultum: Senato ve Roma halkından en iyi prense lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler NümizmatikPIVS.jpg