Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Septimius Severus İmparatorun Cömertliği

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,163
Beğeni
12,327
197'de Septimius Severus Roma'ya döndü ve Senato'daki Albinus'un yaklaşık 30 destekçisini idam etti. Zaferinden sonra kendisini merhum Marcus Aurelius'un evlatlık oğlu ilan etti ve Albinus'a karşı kazandığı zaferi kutlamak için oyunlar düzenlemiştir. MVNIFICENTIA - Munificentia, hüküm süren imparatorun, alışılmış oyun sergileriyle birlikte halka açık gösteriler veya gösteriler sunarak Roma halkına karşı gösterdiği muhteşem cömertliği ifade eden bir terimdir.

Sikke ön yüzde Septimius Severius. Soldan sağa L SEPT SEV PERT AVG IMP VIIII - Lucius Septimius Severus Pertinax Augustus, Imperator Nonum: Lucius Septimius Severus Pertinax, Dokuzuncu Kez İmparator [Augustus], Baş Komutan [Imperator] lejantı. Sikke arka yüzde fil tasviri. Soldan sağa MVNIFICENTIA AVG - Munificentia Augusti: İmparatorun Cömertliği lejantı. Altta SC - Senatus Consultum: Senato Kararnamesi lejantı.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_S_SEVERUS.jpg