The title of the page

Sileraioi Antik Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
Sileraioi [Σιλεραίοι]Sileraioi [Σιλεραίοι], etnik isim Sila Dağları bölgesinden [Sila-Bruttium] gelen italik paralı askerlerin, MÖ 367'de I. Dionysius'un ölümüne kadar drahmi kategorisinde bronz sikkeler darb etmiş saldırgan bir savaşçı grubu ve paralı askerler grubudur.

Syracuse Kralı tarafından sıklıkla istihdam edilen bu paralı askerler Syracusa Kralı, tarafından hafif piyade olarak kullanılmasının yanı sıra 600 tanesini kişisel koruma olarak kullanmıştır.

MÖ 4. yüzyılda basılan antik sikkeleri dışında, Sileraioi [Σιλεραίοι] hakkında bilinen başka bir şey yoktur. Kuzey orta İtalya'daki modern Cozzo Mususino yakınlarına yerleştiler. Paralı asker olduklarına inanılıyor. Antik sikkelerinde görülen insan başlı boğa yerel nehir tanrısını temsil etmektedir. Antik sikkelerin üzerindeki savaşçı tasvirleri ise Syracuse kahramanı Leukaspis ile özdeşleştirilir. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,988
Beğeni
9,853
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.