Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Tacitus Sonsuz Roma

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
Tacitus, MS 25 Eylül 275'te Senato tarafından mora seçilen son imparator olduğunda yaşlanan bir adam olmasına rağmen doğuştan Romalı ve Senatördü ve omuzlarına binen yükü ülkesi için görev duygusuyla kabul etmişti. Paylaşmış olduğumuz antik sikkenin arka yüzündeki ikinografi Romae Aeternae [Sonsuz/Ebedi Roma] lejantı exergue'deki eski senatör harfleri SC'nin [Senatus Consulto] restorasyonu ile birleştiğinde bunun en güzel göstergesidir.

Sikke ön yüzde Tacitus büstü. Soldan sağa IMP CM CL TACITVS AVG - Imperator Caesar Marcus Claudius Tacitus Augustus : İmparator Sezar Marcus Claudius Tacitus Augustus lejantı. Sikke arka yüzde kalkan üzerinde oturan Roma, Victory [Nike] ve asa tutuyor. Soldan sağa ROMAE AETERNAE SC - Romae Aeternae Senatus Consulto : Sonsuz/Ebedi Roma Senato Kararnamesi lejantı.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Tacitus Sonsuz Roma.jpg