Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Theodosius I - Romalıların İhtişamı

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,165
Beğeni
12,338
379'dan 395'e kadar Roma İmparatoru olarak hüküm süren I. Theodosius, özellikle dini reformları ve imparatorluğun Hristiyanlık altında birleştirilmesiyle Roma tarihinde önemli bir figürdür. Theodosius, bölünmemiş imparatorluğun son hükümdarı olarak sapkınlığın ve putperestliğin yok edicisi olarak öne çıkan bir imparatordur. Theodosius'un en büyük suçu, bir kargaşanın intikamı için Nisan 390'da en az 7000 Selanik vatandaşının katledilmesidir.

Paylaşmış olduğumuz antik sikke Konstantinopolis antik kentinde darb edilmiştir. Sikke ön yüzde zırhlı Theodosius I büstü. Soldan sağa DN THEODOSIVS PF AVG - Dominus Noster Theodosius Pius Felix Augustus = Rabbimiz/EfendimizTheodosius Dindar Şanslı Augustus lejantı. Sikke arka yüzde imparator Theodosius geminin üzerinde, dümende Victory [Nike] tasviri. Soldan sağa GLORIA ROMANORVM - Romalıların Zaferi lejantı.

AGESİLAOS ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_Theodosius.jpg