Antik Sikkeler Nümzimatik

Varus Savaşı Kalıntılarında Altın Sikkeler Bulundu

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Medya

Haber Editörü
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
226
Beğeni
474
Almanya Osnabrück bölgesindeki Bramsche yakınlarındaki Kalkriese'deki arkeologlar Kazı alanlarında MÖ 2 ile MS 5 yıllarına ait sekiz Roma altın sikkesi buldular. Arkeologlar Osnabrück yakınlarındaki bu alanda gerçekleşen varus savaşının kalıntılarından bu yana en büyük buluntu olduğunu açıkladılar.
antiksikkelernmizmatik8.png

antiksikelernümizmatik7.png

antiksikelernümizmatik.jpg

bulunan altın antik sikkeler Kalkriese'deki müze parkındaki inşaat çalışmaları sırasında bulundu. Yaklaşık bir metrekareye yayılmışlardı. Ancak araştırmacılar,hepsinin aynı seriden geldiğini Tip olarak adlandırılan Gaius/Lucius. ön yüzünde İmparator Augustus'un başı görülmektedir. Arka tarafta, kalkanlar ve mızraklarla çevrili imparatorluk prensleri Gaius ve Lucius duruyor: "Roma'daki genç adamların askeri liderleri," diyor Ortisi muhtemelen günümüz Fransa'sında Lyon'da basılmıştır

antiksikelernümizmatik4.png
antiksikkeler  nümizmatik2.png