The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Volaterrae Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Volaterrae Antik KentiEtrüsk kökenli çok eski bir şehir olan Volterra, Etrüsk bölgesinde oldukça yaygın olarak kullanılan bir terim olan Velathri adıyla bilinmektedir. Volterra, Etrüskler altında güçlü ve zengin bir şehirdir. 7 kilometreden daha uzun bir duvarla donatılmış ve 20.000'i aşan bir nüfusa sahiptir. Gümümüz Toscana [Toskana] bölgesi, orta İtalya, Siena'nın kuzeybatısında bulunan Volterra kasabası.

Vel kökü içeren Etrüsk isimlerinin genellikle bir yüksekliği, bir tepeyi belirtmektedir. Ek olarak, yüksek statüye sahip ailelerin adlarında Vel ile aynı kök bulunmaktadır. Antik kent 550 metre yüksekliğindeki bir tepede bulunmaktadır. MÖ 205'teki İkinci Pön Savaşı sırasında Roma'yı desteklemiştir. Romalılar antik kentin adını Volaterrae olarak tercüme etmişlerdir.

Antik kent sikkelerinde ön yüzlerde petasos giyen Janiform başı tasvirleri görülmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Volaterrae antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.