Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Yüksek Rahip Otho

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,174
Beğeni
12,340

Marcus Salvius Otho


Antik dönem tarihçileri Plutarch [ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ] ve Suetonius'un [ΣΟΥΗΤΩΝΙΟΣ] anlatımlarına göre Otho, imparator Nero'nun ikinci karısı Poppaea Sabina'ya aşık olması nedeniyle MS 68'de Lusitania'ya [Portekiz'in bir bölgesi] gönderildi. Bu hareket onu Nero'ya karşı isyanında Tarraconensis'in valisi Galba'nın doğal müttefiki haline getirmiştir. Nero'ya verilen destek azaldı ve Galba, Otho'nun eşliğinde Roma'ya yürüyüp imparator ilan edilirken, Roma Senatosu'nun idam tehdidi altında olan imparator Nero, katibi Epaphroditos'un yardımıyla kendini öldürmek zorunda kalmıştır. Otho, sadakatinin bir sonucu olarak Galba'nın varisi seçilmeyi bekliyordu ancak Galba, Calpurnius Piso Frugi Licinianus'u [Galba'nın evlatlık varisi] aday gösterdiğinde Otho'nun hayal kırıklığı öfke olarak kendini göstermiş ve Galba'yı öldüren Praetorian'lar arasında bir isyan başlatmıştır. Otho iktidarı ele geçirmeye hazırlanacak, Roma Forumu'nda Galba'yı öldüren Praetorian Muhafızları arasında bir komplo düzenleyecek ve imparator ilan edilecek, imparator olarak yalnızca üç ay geçirdikten sonra, MS 69 yılının Nisan ayında intihar edecekti. İmparator Otho'ya ait detaylı antik sikke görselleri için Tıklayınız.

Sikke ön yüzde imparator Otho büstü. Soldan sağa IMP OTHO CAESAR AVG TR P - Imperator Otho Caesar Augustur Tribunicia Potestas: Başkomutan [İmparator] Otho, Sezar, İmparator [Augustus], Tribün Gücü lejantı. Sikke arka yüzde eşitliğin veya adaletin tanrılaştırılmış kişileştirilmesi tanrıça Aequitas. Soldan sağa PONT MAX - Pontifex Maximus: Yüksek Rahip/Papa lejantı. Pontifex Maximus antik Roma'nın seçilmiş en yüksek dini yetkilisidir.

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_OTH.jpg