Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Aegospotami Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,190
Beğeni
12,341
Aegospotami Antik Kenti

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_AG.jpg


Antik dönem ismi Aegospotami olan antik kent, Gelibolu yarımadasında antik Trakya'da, günümüz Çanakkale ilinin Gelibolu ilçesine bağlı olan Sütlüce köyü bölgesinde bulunan antik kenttir. Aigos Potamoi aynı zamanda Çanakkale boğazına dökülen küçük bir nehrin eski Yunanca adıdır. Aegos [Keçi] potamoi [Nehir] keçi nehirleri/dereleri anlamına gelmektedir. Antik kentte darb edilen antik sikkelerin arka yüzlerinde keçi tasvirleri ile birlikte ΑΙΓΟΠΟ/AIGOPO lejantları görülmektedir. Antik kent Aegospotamos olarak da bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Aegospotami antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_T3QZ (7).jpg