The title of the page

Antissa Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
Antissa [Ἄντισσα] Antik Kenti

Antissa
[Ἄντισσα] Lesbos [Midilli] Adası’nın batı noktasında kurulmuş olan antik kent. Antissa [Ἄντισσα] Midilli ve Küçük Asya arasındaki deniz geçişini kontrol eden stratejik olarak önemli bir konumda kayalık bir tepe boyunca uzanmaktadır. Antissa [Ἄντισσα] antik kenti aynı zamanda yedi telli lirin mucidi Terpander'in doğum yeridir. Terpander [Τέρπανδρος] MÖ 7. yüzyılın ilk yarısında Antissa'da yaşayan Yunan şair ve Kitharacı. Kithara antik bir Yunan çalgısıdır. Antik kentin sınırları içerisinde Orpheus mağarası vardır. Orpheus antik Yunan'da efsanevi bir müzisyen,şair ve peygamberdir. Efsaneye göre Altın Post'u aramak için Jason ve Argonotlarla birlikte seyahat etti kayıp karısı Eurydice'i kurtarmak için Hades'in Yeraltı dünyasına inmiştir.Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Antissa [Ἄντισσα] antik kentinde darp edilmiş antik sikkelerdir. Tarihin her dönemine ait Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

Bu sitedeki tasarım ve yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması kullanılması paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.

antiksikkeler1500563-300x225.png

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.