The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bizans İmparatorluğu Tiberius II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
II. Tiberius Konstantin | Flavius Tiberius Constantinus Augustus | Tiberios Konstantinos

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK.jpg


İmparator II. Justinus'un bir arkadaşı olup imparator stresden aklını kaybetmekte iken 574'te II. Justinus'un karısı olan İmparatoriçe Sophia'nın tavsiyesi üzerine ortak imparator olarak atanmıştır. 574 ile 582 arasında Jüstinyen Hanedanı üyesi olarak , 574-578 döneminde II. Justinus ile ve 582'de ise damadı olan Mauricius ile ortak imparator olarak Doğu Roma/Bizans İmparatorluğu imparatoru olarak saltanat sürdü. 582'de hastalandığı zaman damadı olan Mauricius'u varisi olarak ilan etmiştir. Bundan hemen sonra ölmesi şüpheli görülmüş ve varisi tarafından zehirlenip öldürüldüğü söylentileri ortalığa yayılmıştır. Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparator II. Tiberius'a ait antik sikke görselleridir. Antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.