The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bosporos Krallığı Asander Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Bosporos Kralı Asander [Άσανδρoς Φιλοκαισαρ Φιλορώμαίος]Kimmer Boğazı Krallığı [ Βασίλειον τοῦ Κιμμερικοῦ Βοσπόρου ]olarak da bilinen Bosporos krallığı kralı Asander [Άσανδρoς Φιλοκαισαρ Φιλορώμαίος]. Bosporos Krallığı'nın Romalı bir müşteri kralıdır. Pers kökenli bir Yunan'dır. Ailesi ve erken yaşamı hakkında fazla bilgi yoktur. Kariyerine Boğaziçi Kralı II. Pharnaces'in emrinde general olarak başlamıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Kralı Asander'e [Άσανδρoς Φιλοκαισαρ Φιλορώμαίος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.