The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Bosporos Krallığı Rhescuporis IV Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Bosporos Kralı Rhescuporis IV [Τιβέριος Ἰούλιος Ῥησκούπορις Δ]Boğaziçi Krallığı'nın Roma'ya bağlı kralı Tiberius Julius Rhescuporis IV [Τιβέριος Ἰούλιος Ῥησκούπορις Δ]. Diğer Boğaziçi krallarının çoğu gibi, Kral Tiberius Julius Rhescuporis III de antik sikkelerinden bilinmektedir. Diğer krallarla ilişkisi, tahta çıkışı ve saltanatının ayrıntıları bilinmemektedir. Antik sikkeleri 233–234 yılları arasında bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Bosporos Kralı Tiberius Julius Rhescuporis IV'e [ Τιβέριος Ἰούλιος Ῥησκούπορις Δ] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.