The title of the page

Hierapolis Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Hierapolis [ Ἱεράπολις ] Antik KentiAntik dönem ismi Hierapolis [ Ἱεράπολις ] olan antik kent günümüz Denizli / Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kenti Bergama Kralı 2 Eumenes tarafından kurulmuştur. Antik kent ismini Bergama'nın efsane kurucusu Telephosun karısı Hieranın adından almıştır. Antik kent Hristiyanlığın Anadolu'da yayılmasında en önemli rollerden birini üstlenmiştir. Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kenti Hz. İsa'nın on iki havarisinden biri olan Aziz Philippus'un [Φίλιππος] öldürüldüğü kenttir. Antik kentin isminin anlamı Hierapolis [Ἱεράπολις] Kutsal Şehir demektir.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Ayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
85
Beğeni
294
Bir çok konuya efsane olmuş büyük şehir, eminin ismini duymayan kalmamıştır.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.