The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Hierapolis Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,519
Beğeni
10,430
Hierapolis [ Ἱεράπολις ] Antik KentiAntik dönem ismi Hierapolis [ Ἱεράπολις ] olan antik kent günümüz Denizli / Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kenti Bergama Kralı 2 Eumenes tarafından kurulmuştur. Antik kent ismini Bergama'nın efsane kurucusu Telephosun karısı Hieranın adından almıştır. Antik kent Hristiyanlığın Anadolu'da yayılmasında en önemli rollerden birini üstlenmiştir. Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kenti Hz. İsa'nın on iki havarisinden biri olan Aziz Philippus'un [Φίλιππος] öldürüldüğü kenttir. Antik kentin isminin anlamı Hierapolis [Ἱεράπολις] Kutsal Şehir demektir.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Hierapolis [ Ἱεράπολις ] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Ayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
84
Beğeni
288
Bir çok konuya efsane olmuş büyük şehir, eminin ismini duymayan kalmamıştır.
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.