The title of the page

Kypsela Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,973
Beğeni
9,839
Cypsela/Kypsela [Κυψέλα] Antik KentiAntik dönem ismi Cypsela/Kypsela [Κυψέλα] antik kenti günümüz Edirne/ İpsala ilçesidir. Via Egnatia [Ἐγνατία Ὁδός ] Egnatia Yolu bölgesinde önemli bir yer olan ve eski Trakya'daki Hebrus [Maritsa/Meriç] nehri üzerindeki eski bir Yunan kasabası. Via Egnatia [Ἐγνατία Ὁδός ] Egnatia Yolu Roma Cumhuriyeti tarafından inşa edilen yoldur. Antiochus İpsala şehrini kuşatmış ve tüm İpsala vatandaşları teslim olup Antiochus ile müttefik olmuşlardır. Antiochus Seleukos İmparatorluğu Kralıdır. İpsala’da günümüze gelebilmiş herhangi bir kalıntı yoktur.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Cypsela/Kypsela [Κυψέλα] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.