The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Madytos Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,517
Beğeni
10,426
Madytos [Μάδυτος] Antik Kenti

Antik dönem ismi Madytus veya Madytos [Μάδυτος] olan antik kent günümüz Trakya Chersonesos [Gelibolu Yarımadası] Çanakkale Boğazı'na bakan tarafında, Eceabat İlçesi içinde yer Antik Yunan liman kentidir. Maydos Kale olarak da bilinmektedir. Antik kentte darp edilen sikkeler ön yüzlerde Boğa,arka tiplerde oturan Tazı köpeği ve MAΔY/MADY lejantları görülmektedir. Antik kente ait günümüze gelebilen herhangi bir kalıntı bulunmamaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Madytos [Μάδυτος] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.