Antik Sikkeler Nümzimatik

Madytos Antik Kenti Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
5,563
Beğeni
12,121
Madytos [Μάδυτος] Antik Kenti

antik sikkeler nümizmatik.jpg


Antik dönem ismi Madytus veya Madytos [Μάδυτος] olan antik kent günümüz Trakya Chersonesos [Gelibolu Yarımadası] Çanakkale Boğazı'na bakan tarafında, Eceabat İlçesi içinde yer Antik Yunan liman kentidir. Maydos Kale olarak da bilinmektedir. Antik kentte darp edilen sikkeler ön yüzlerde Boğa,arka tiplerde oturan Tazı köpeği ve MAΔY/MADY lejantları görülmektedir. Antik kente ait günümüze gelebilen herhangi bir kalıntı bulunmamaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Madytos [Μάδυτος] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_BR312X (11).jpg