The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Paktye Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
Paktye [Πακτύη] Antik Kenti

Antik dönem ismi Pactya veya Paktye [Πακτύη] olan antik kent günümüz Çanakkale/Gelibolu/Bolayır köyü bölgesinde bulunmaktadır. Atinalı komutan Alkibiades [Αλκιβιάδης] Paktye [Πακτύη] / Bolayır bölgesinde yarımadanın her iki yanındaki denizi gören tepe üzerindeki bulunan konağında kaldığı ve oluşturduğu küçük orduyla Trakya bölgesine akınlar düzenleyerek hazinesini doldurduğu antik kaynaklarda yazmaktadır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Paktye [Πακτύη] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.