The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Part İmparatorluğu Parthamaspates Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
Part İmparatorluğu Kralı ParthamaspatesMezopotamya'da ve daha sonra MS ikinci yüzyılın başlarında Osroene'de bir Roma müşteri kralı olarak hüküm süren Part prensi Parthamaspates. Part imparatoru I. Osroes'un oğludur. Romalılar tarafından kukla kral ilan edilmiştir.

Hayatının çoğunu Roma sürgününde geçirdikten sonra, imparator Trajan'ın Parthia'yı fethetme kampanyasında ona eşlik etti. Trajan başlangıçta Parthia'yı Roma İmparatorluğu'nun bir parçası olarak ilhak etmeyi planladı , ancak nihayetinde Parthamaspates'i bir Roma müşterisi olarak babasının tahtına koymaya karar verdi ve bunu 116'da yapmıştır. İmparator Trajan, Parthamaspates'i Parthia kralı olarak taçlandırmıştır.

Roma'nın bölgeden çekilmesinin ardından I.Osroes, Parthamaspates'i kolayca yenerek Part tahtını geri almıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı Parthamaspates'e ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,500
Beğeni
10,423
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.