The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Part İmparatorluğu Vonones II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,579
Beğeni
10,495
Part İmparatorluğu Kralı Vonones II [ΟΝΩΝΗΣ B]Part İmparatorluğu'nun kralı olarak hüküm süren bir Part prensi. Yeğeni II. Gotarzes'in ölümünden sonra II. Vonones, MS 51'de Part İmparatorluğu'nun kralı olmuştur. Ancak saltanatının başlarında ölmüş ve yerine oğlu I. Vologases geçmiştir. Kral Vonones II'nin sırasıyla Parthia, Media Atropatene ve Ermenistan tahtlarını elinde tutan 3 oğlu vardır Pacorus, Vologases I ve Tiridates I.

Merkezi günümüz kuzey İran'ında bulunan krallık Atropatene, Media Atropatene olarak da bilinir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Part İmparatorluğu Kralı II. Vonones'e [ΟΝΩΝΗΣ B] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.