The title of the page

Philip VI Andriskos Antik Sikkeler

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Makedonya Kralı Philip VI Andriskos [Φίλιππος]

Makedonya kralı Philip VI Andriskos [Φίλιππος]. Philip olarak anılır. Makedon kralı Perseus'un oğlu iddiası ile MÖ 149'da Philip VI [Φίλιππος] olarak Makedonya'nın son bağımsız kralı. Saltanatı sadece bir yıl sürmüş ve Dördüncü Makedon Savaşı sırasında Roma Cumhuriyeti tarafından devrilmiştir. İsyanı sonrasında, Romalılar Makedonya'nın bağımsızlığını sona erdiren ve bölgede kalıcı bir varlık kuran Roma eyaleti Makedonya'yı kurmuşlardır. Kral Philip VI Andriskos [Φίλιππος] MÖ 146'da Metellus'un zaferinde geçit törenine çıkmadan önce iki yıl hapsedilmiş ve ardından idam edilmiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Makedonya Kralı Philip VI'ya [Φίλιππος] ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.