The title of the page

Poseidion Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
Poseidion [Ποσείδιον] Antik Kenti

Antik dönem ismi Poseidion [Ποσείδιον] olan antik kent, on iki üyeli meclisle yönetilen on iki adalar grubuna bağlı Karia/Karya bölgesi içerisinde bulunan Karpathos [Κάρπαθος] adasında MÖ 14. yüzyılda Karpathos adasını fetheden Miken halkı tarafından kurulmuş antik kenttir. Karpathos [Κάρπαθος] adası günümüz ismi Kerpe adası olarak geçmektedir.

Karpathos[Κάρπαθος] adasının diğer isimleri Tetrapolis ve Anemoessa'dır. Karpathos[Κάρπαθος] adası Titan Iapetus'un mitolojik anavatanı ve Proteus'un doğum yeridir. Antik kentin ismi Potideon [Ποτίδαιον] olarak da bilinmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Poseidion [Ποσείδιον] antik kentinde darb edilmiş Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,947
Beğeni
9,811
 

Ayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
84
Beğeni
289
bu harika sikkeleri gorme firsati sundugun icin teşekkürler @Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.