Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Poppaea Sabina Sikkeleri

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Antik Sikkeler

ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ 🇬🇷 | ΝΟΜΙΣΜΑΤΟΛOΓΟΣ
Φιλομμειδής
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
8,083
Beğeni
12,318

Poppaea Sabina Sikkeleri

Poppaea Sabina

Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik_PP.jpg

Poppaea Sabina, Roma imparatoru Nero'nun metresi ve ikinci karısıydı. Nero'nun kötü davranışları genellikle onun etkisine atfedilir. Poppaea ilk olarak Preaetorian Muhafızlarından Rufrius Crispinus ile evlenmiştir. Poppaea'nın bir sonraki kocası, Nero'nun çocukluk arkadaşı Otho'ydu.

Poppaea hakkında bilgilerin ana kaynağı Romalı yazar Tacitus'tur. Josephus'un bildirdiği gibi nazik davranışları tasvir etmiyor, bunun yerine onu yozlaşmış biri olarak tasvir ediyor. Örneğin Tacitus, Poppaea'nın Otho ile evliliğini özellikle Nero'ya yakınlaşmak ve sonunda onunla evlenmek için tasarladığını iddia eder. Tacitus onun oldukça güzel olduğunu iddia ediyor ama güzelliğini ve cinselliğini güç ve prestij kazanmanın bir yolu olarak nasıl kullandığını gösteriyor.

Poppaea cömert bir yaşam tarzına sahipti ve güzel, hesapçı bir kadın olarak biliniyordu. Güzellik tedavilerinden bazıları [örneğin eşek sütüyle yapılan banyolar] büyük üne kavuşmuştur. Nero'yu kendi annesi Genç Agrippina'yı öldürmeye ikna eden oydu. Bazı çağdaşlarına göre Nero ve Poppaea evliliklerinde mutluydu, ancak Nero'nun öfkesi vardı ve giderek daha dengesiz hale geldi. Nero'nun, MS 65'te hamileyken bir tartışma sırasında onu tekmelediği ve bunun düşük yapmanın etkilerinden dolayı ölümüyle sonuçlandığı bildirildi. Nero ona halka açık bir cenaze töreni düzenledi ve onun erdemlerini ilan etti. Cesedi mumyalandı ve Augustus Mozolesi'ne gömüldü. Nero onun ilahi olduğunu ilan etmiş ve hatta köleleştirilmiş erkeklerinden birini Poppaea gibi giydirdiği, böylece onun ölmediğine inandığı bile bilinmektedir. Daha sonra Nero, Poppaea'nın ilk evliliğinden olan oğlunu öldürtmüştür.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler İmparatoriçe Poppaea Sabina'ya ait antik sikkelerdir. Antik Sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (1).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (2).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (3).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (4).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (5).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (6).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (7).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (8).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (9).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (10).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (11).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (12).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (13).jpg
ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_P56CF (14).jpg