Agesilaos Antik Sikkeler Nümzimatik

Roma İmparatorluğu Titus | Berenike

Bu sitedeki tasarım ve tüm içerikler Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır.
Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur. Agesilaos Antik Sikkeler Nümizmatik içerik kullanım koşullarını ihlal edenler hakkında TCK ve FSEK ilgili kanun ve yönetmeliklerine göre yasal işlem başlatılacağını bu alandan yazılı olarak beyan ederiz.

Babası Vespasianus tarafından Titus'a verilen görevler arasında, imparatorun konumunu güçlendirmek ve bu çok güçlü gücün Roma siyasetindeki sadakatini sağlamak için tasarlanan Praetorian Muhafızların komutanlığı da vardı. Antik kaynaklar, Titus'un şiddet yanlısı kişiliğinin en kötü yönünün, muhafızların başındayken öne çıktığını ve uyguladıkları acımasız taktiklerle Roma'da kötü bir şöhret kazandığını kaydetmiştir.

Titus'un doğudaki seferi sırasında, İmparatorluğa olan bağlılığını göstermek için Romalıların yanında savaşmak üzere okçular ve süvariler gönderen Herod kralı II. Herod Agrippa'nın kız kardeşi prenses Berenike ile ilişki kurması itibarını zedelemiştir. Savaşın bitiminden sonra Agrippa ve kız kardeşi Berenike Roma'ya geçmişler ve Titus ile Berenike'nin tartışmalı ilişkileri yeniden alevlenmiştir. Berenike'nin müdahaleci bir doğulu yabancı olarak görülmesinden dolayı şehirde onunla açıkça alay edildi ve Titus, itibarını ve popülerliğini yeniden kazanmak için onu göndermek zorunda kalmıştır.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_TITUS2.jpg


Bu çalkantılı dönemde darb edilen paylaşmış olduğumuz antik sikke, imparator Titus'un, imparatorluğa olan sadakatini, sonsuzluğun ilahi kişileştirmesi olan ve sonsuzluğun kalıcılığını ve ebedi doğasını sembolize etmek için kullanılan Aeternitas'ı tasvir ederek imparatorluğa olan sadakatini yayma girişimine atıftır. Antik sikkenin arka yüzünde Aeternitas'ın elinde Sol [Güneş] ve Luna [Ay] kullanılarak ikonografiye başka bir boyut kazandırılmıştır. Aeternitas hem gündüzü hem de geceyi elinde tutarak tüm zamanların üzerindeki hakimiyetini göstermektedir.

İmparator Titus'a ait daha fazla antik sikke görselleri için Tıklayınız.

ANTİK SİKKELER NÜMİZMATİK_TITUS.jpg