The title of the page
  • İçerikler Ziyaretçiler İçin Kapalıdır. İçeriklere Erişim Sağlamak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir | Our content is closed for visitors. You must be a membership to access our content | Antik Sikkeler Nümizmatik

Sasani İmparatorluğu Hormizd II Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
Sasani İmparatorluğu Kralı Hormizd II303'ten 309'a kadar hüküm sürmüş Ohrmazd olarak da bilinen Sasani İmparatorluğu'nun kralı Hormizd II. Yedinci Sasani Kralı Narseh'in oğlu ve halefidir. Kral Hormizd II, batıdaki çabalarında da başarılı olmuş ve Suriye'de Ghassanid kralını yenip öldürmüştür. Ancak hükümdarlığı, onu gözlerden uzak bir yerde öldüren İran soylularının entrikaları yüzünden yarıda kalmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikkeler Sasani Kralı Hormizd II'ye ait antik sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.

 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Νικηφόρος
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
3,588
Beğeni
10,514
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.