The title of the page

Sebaste Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
Sebaste [ Σεβαστή ] Antik KentiAntik dönem ismi Sebaste olan antik kent günümü Uşak/Sivaslı İlçesine bağlı olan Selçikler beldesinde bulunmaktadır.Sebaste şehri, Roma imparatoru Augustus tarafından M.Ö.20 yılında Sebaste adıyla kurulmuştur. Roma Dönemi’nde 12 önemli şehirden biridir. M.S. 9'uncu yüzyılda yakın çevresindeki kentlerin piskoposluk merkezi haline gelmiştir. En görkemli çağlarını Bizans Dönemi'nde yaşayan kentte büyük ve küçük olmak üzere iki kilise bulunmaktadır. [Diğer bölgelerde Sebaste adı olan antik kentler mevcuttur]Sebaste [ Σεβαστή ] klasik antik dönemde sıkça görülen yer ismidir. Augustus isminin dişi hali olan Augustanın Yunanca karşılığı Sebaste olarak kullanılır. Kısaca sebastus isminin dişi hali. Bu ismi taşıyan eski şehirler Augustus veya daha sonra gelen Roma imparatorlarını onurlandırmayı amaçlardı. Şehir isimleri olarak veya Şehir isimleri ile birlikte Sebaste kelimesini görebilirsiniz.
Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Sebaste antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,950
Beğeni
9,814
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.