The title of the page

Selymbria Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Selymbria [Σηλυμβρία] Antik KentiAntik dönem ismi Selymbria [Σηλυμβρία] - Selybria [Σηλυβρία] - Selybrie [Σηλυβρίη] olan antik kent günümüz İstanbul / Silivri ilçesidir. MÖ 7. yüzyılda, eski bir Trak kalesi üzerinde Megaralı göçmenlerce kurulmuştur. Bizans İmparatoru Arcadius, karısı Eudoxia'nın onuruna antik kentin ismini Eudoxiupolis veya Eudoxioupolis [Εὐδοξιούπολις] olarak değiştirimiştir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Selymbria [Σηλυμβρία] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz.
 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
140
Beğeni
472
Bu güzel antik kentin biyografisini ve antik sikkelerini görüp öğrenmek çok keyifli nadir numizmatik özellikleri ile one cikan bu güzellikleri sunduğunuz için çok teşekkürler
@Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.