The title of the page

Stektorion Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
Stektorion [Στεκτόριον] Antik KentiAntik dönem ismi Stectorium veya Stektorion [Στεκτόριον] olan antik kent Afyonkarahisar/Sandıklı ilçesine bağlı olan Menteş köyü sınırları içerisinde Kocahöyük denilen bir tepe üzerinde bulunmaktadır. Stektorion [Στεκτόριον] Antik Kenti Pentepolis şehirlerinden biridir. Antik kentte Roma döneminde yarı özerk konumuyla imparator adına bronz kent sikkeleri bastırılmıştır.


Antik kentte darb edilmiş antik sikkeler üzerinde Türk sancaklarında ki gibi ay yıldızlı alem görülmektedir. Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Stektorion [Στεκτόριον] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,946
Beğeni
9,798
 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
150
Beğeni
474
Bu kadar nadide eserleri görme inceleme fırsatı bulduğumuz bu sitede numizmatik severlere sunulan antik kent ve antik sikkelerini görüp idrak etmek heyecan verici teşekkürler
@Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır/hazırlanmaktadır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.