The title of the page

Synnada Antik Kenti Sikkeleri

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Synnada [Σύνναδα] Antik KentiAntik dönem ismi Synnada [Σύνναδα] olan antik kent günümüz Afyonkarahisar/Şuhut ilçesidir. Synnada [Σύνναδα] antik kentin efsanevi kurucusu Truva Savaşı’ndan sonra bölgeye gelen Theseus’un oğlu Akamas’tır. Synnada [Σύνναδα] antik kenti Hitit döneminde Afyon ve Kütahya illerinde hüküm süren bir prenslik olan Kuvala’nın başkentliğini yapmış ve Roma döneminde de medeniyet merkezi olmuştur. Roma döneminde güçlü bir yapıya sahip olarak özerklik almış ve kendi adına sikkeler bastırmıştır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz Antik Sikkeler Synnada [Σύνναδα] antik kentinde darb edilmiş olan Antik Sikke görselleridir. Tarihin her dönemine ait antik sikke sorularınız için forumda yeni konu açarak bilgi alabilirsiniz. 

Baykuş

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
140
Beğeni
472
Tarihe damga vurmuş çağ açmış kapatmış medeniyetlerin ozgecmislerini okumak antik sikkelerini görüp inceleme fırsatı bulduğumuz numizmatik görseller
için çok teşekkürler emekleriniz için
@Ares
 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.