The title of the page

Calabria Tarentum Antik Kenti

Antik Sikkeler

Φιλομμειδής
Βασιλιάς
Katılım
4 Şub 2022
Mesajlar
2,478
Beğeni
9,297
Hyakinthia HikayesiTarentum; günümüz İtalya'nın güneyinde bulunan liman kenti Taranto. Tarentum antik kenti, antik dünyada Antigonos I, Demetrios I ve Alexander of Epirus gibi birçok yabancı kral için paralı süvari olarak hizmet eden atlılarının kalitesiyle ünlüdür.

Tarentum'un atlıları, hippokontistai [atlı ciritçiler] ya da özel durumlarında, elaphroi [mızrak atan ve göğüs göğüse çarpışma için atlarından inen çarpışma süvarileri] olarak hizmet etmişlerdir. Ancak daha sonra Tarantinoi terimi, bu tür çarpışma süvarilerini ifade etmeye başlamıştır. Asklepiodotos, yazılarında Helenistik Atina'da Tarantinarchos'tan [Tarentines'in lideri] askeri bir rütbe olarak bahsetmektedir.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz antik sikke üzerinde tasvir edilen sahne, savaşta gerekli olan özel becerileri kutlayan Hyakinthia'nın [Hyakinthian Apollo'nun tören oyunları] bir binicilik etkinliğinden alınmıştır. Silahlı binici dört nala atından iner, atının yanında koşar ve sonra yeniden atına binerdi.

Sikke ön yüzde soldan attan inen binici, elinde mızrak ve kalkan tutuyor. Arka tip Taras yunus üzerinde sağ elinde arpa kulağını tutuyor, sağda TAPAΣ - TARAS LEJANTI.

 

Bu sitedeki tasarım ve tüm yazılar Antik Sikkeler Nümizmatik tarafından hazırlanmıştır. Site veya Kaynak gösterilmeden içeriklerin izinsiz kopyalanması, kullanılması ve paylaşılması FSEK'in 71.Madde gereği yasak ve suçtur.